Pačlavice „A“ – Čebín                     2:0 (1:0)

Sezona 2017 – 2018, podzim – dohrávka 1. kola I. B třídy skupiny A, 4. 11. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš         3 Bleša Marek         7 Vlček David              8 Dostalík Petr

15 Vincenec Tomáš (66´ Obruča) 13 Stříž Jiří (87´ Kocourek)  6 Pučan Zdeněk      9 Špatina Marcel

11 Grepl Martin (90´ Kuchtík)

Náhradníci: 10 Obruča Lukáš, 12 Kocourek Tomáš, 14 Bednář Jiří, 16 Kuchtík Jan

Branky: Špatina, Dostalík

Rozhodčí: hlavní – Weiss Michal, 1. asistent – Marek Milan, 2. asistent – Jünger Erik

V tomto zápase byl ve hře titul půlmistra soutěže. Hoši zápas zvládli a přezimují na první příčce, i když velice těsně před týmem Rájec-Jestřebí.

Od první minuty jsme měli více ze hry, ale proti dobře organizované obraně Čebína bylo těžké se dostat do koncovky. Vázla nám kombinace, střed zálohy se prakticky nedostával pořádně do hry. Míče od Vitoulovy branky jsme řešili dlouhými nákopy, což naší hře vůbec neprospívalo. Až ve 40. minutě přišel náznak šance. Marťa Grepl se po kombinaci na pravé straně dostal ke svému typickému centru, který obrana odvrátila a z dorážky nedokázal skórovat Mário Špatina. O dvě minuty později už bylo veseleji. Po faulu na Sádlíka načechral Bleša míč z přímého kopu na Špatinu, který jej uklidil k prvé tyči hostující branky – 1:0.

Ve druhém poločase se toho moc nedělo. Hosté občas zazlobili a my se po většinu času snažili najít recept na čebínský beton. V 57. minutě po fatální chybě obrany a následně i gólmana hostů pohodlně zvýšil Peťa Dostalík na uklidňujících 2:0. O minutu později stejnou chybu jako z kopíráku nedokázal využít v náš prospěch Grepl. Ten samý hráč mohl v 89. minutě po brejku pečetit naše vítězství, ale skákavý míč neumístil přesně.

Sečteno a podtrženo, první polovina podzimu byla z naší strany impozantní. Ve druhé časti se už tak nedařilo, snad dílem i proto, že se na nás soupeři po úvodních výsledcích lépe takticky přichystali. Navzdory všemu zvládli hoši podzimní část výborně a myslím, že právem vedou tabulku 1. B třídy Jihomoravského kraje.