Pačlavice "B" - FKD "B" 1:2 (1:2)

Sezona 2017 – 2018                                                  Okres Vyškov 3. třída skupina A

15. kolo 1. 4. 2018

Pačlavice „B“ – FKD „B“                                                                      1:2 (1:2)

Hlavní rozhodčí: Lasovský Květoslav

Sestava domácí:

1 Dopita Libor

5 Navrátil Marek      3 Vlček David        4 Kocourek Tomáš        6 Vincenec David

14 Wehrenberg Lukáš     7 Kapounek Zdeněk      8 Božák Jan            13 Navrátil Daniel

15 Doležel Pavel                  11 Zbořil Miloš

2 Dostalík Ondřej, 9 Kozák Patrik, 10 Novák Lukáš, 12 Bednář Jiří, 16 Kuchtík Jan

Branky domácí: 12´ Doležel Pavel

Přihrávky: 12´ Božák Jan

Karty: nebyly uděleny

Souhrn utkání:

Začali jsme skutečně dobře. Již ve 2´ po kombinaci vystřelil Marek Navrátil k tyči, brankář ale chytil. Ve 12´ prodloužil nákop obrany hlavou Honza Božák na nabíhajícího Pavla Doležela a ten střelou podél brankáře zajišťuje domácím vedení 1:0. Dále tlačíme, po centru Dana Navrátila střílí hlavou Miloš Zbořil, ale přímo na brankáře. V 18´ uklouzl v pokutovém území na mokrém terénu Marek Navrátil a jeho následný dotyk míče rukou znamenal pokutový kop. Z něj hosté vyrovnávají na 1:1. Ve 22´ se stejná situace opakuje i v pokutovém území hostů. Obránce po pádu zahrává míč rukou, píšťalka hlavního arbitra však zůstává němá. Běží 28´, když dalekonosnou střelu z přímého kopu Dopita vyráží před sebe, naše obrana zaspala a hosté se po doraženém míči ujímají vedení 1:2. Od této chvíle se až do konce prvního poločasu střídají šance na obou stranách. Nejprve pohotovou střelu Pavla Doležala zpoza pokutového území brankář hostí kryje, hosté odpovídají střelou nad břevno naší branky a v závěru poločasu se dvakrát za sebou vyznamenal Libor Dopita, který nejprve vytáhnul z pod břevna nebezpečnou střelu z úhlu a chvíli poté kryl i tvrdou střelu k tyči.

Ve druhém poločase jsme hosty již do žádné dobré šance nepustili, jediná jejich střela mířila mimo branku až v 81´, ostatní pokusy domácí obrana zavčas likvidovala. Naše béčko v tomto poločase vytvořilo příležitostí dost. V 57´ Honza Kuchtík sám před brankou ale netrefil, 68´ střelu Pavla Doležela z těžké pozice zlikvidoval brankář a v 74´ naše největší šance, když krásnou přihrávku Zbořila zakončil Pavel Doležel tvrdou ranou, kterou brankař se štěstím vyrazil, a naše následná dorážka šla vysoko nad.

V utkání, kterému by nejlépe slušela remíza, jsme výkonem nezklamali, nepříjemného soupeře dokázali dostat pod tlak, ten ale opět dokázal z minima využít maximum.

Jak to viděl trenér Jirka Soldán:

Mužstvo odvedlo velmi dobrý výkon, zápas byl vyrovnaný a od lepšího výsledku nás dělilo jen neproměnění několika našich šancí.

Závěr:

Jestli náš dobrý výkon dovedeme zopakovat, se uvidí v dalším utkání, ke kterému zajíždíme v neděli 8. dubna 2018 do Habrovan, kde od 15:30 hodin na nás čeká domácí celek.