Habrovany - Pačlavice "B" 2:4 (0:1)

Sezona 2017 – 2018                                                     Okres Vyškov 3. třída skupina A

16. kolo 8. 4. 2018

Habrovany – Pačlavice „B“                                                                       2:4 (0:1)

Hlavní rozhodčí: Dadák David

Sestava hosté:

31 Dopita Libor

5 Navrátil Marek      9 Navrátil Luděk       4 Kocourek Tomáš           6 Vincenec David

2 Stříž Jiří               3 Veselý Leoš                7 Kapounek Zdeněk          8 Božák Jan

10 Doležel Pavel               11 Zbořil Miloš

13 Navrátil Daniel, 14 Wehrenberg Lukáš, 15 Soldán Jiří

Branky hosté: 3 Stříž Jiří – 22´, 53´ a 81´; 1 Doležel Pavel 56´

Přihrávky: 1 Doležel Pavel 22´; 1 Stříž Jiří 56´

Karty hosté: 0

Souhrn utkání:

V prvních patnácti minutách nás domácí přehrávali, vypracovali si několik rohových kopů, brankově nás ale neohrozili. První střelu tak vyslali hosté v 18´, když se po přihrávce Kapounka k tyči trefil Jirka Stříž, brankář ale vyrazil na roh. Ve 21´ jsme předvedli ukázkovou akci, když si na přihrávku Pavla Doležela naběhl Jirka Stříž, rychlou kličkou se zbavil obránce a podél brankáře zajistil Pačlavicím vedení 0:1.

Od této chvíle až do konce poločasu jsme ovládli hru. Domácí neustáli náš tlak, ve 24´ dostávají za faul první žlutou kartu, ve 25´ střela Pavla Doležela z hranice pokutového území zatřásla břevnem domácí branky a ve 32´ se u Habrovan opět žlutí, tentokrát za mluvení.

Druhý poločas jsme zahájili dalším náporem. Již ve 46´ pěkná kombinace mezi Střížem a Doleželem končí přihrávkou, na kterou před brankou nedosáhl Dan Navrátil a v 53´ se na hranici velkého vápna uvolnil Jirka Stříž a umístěnou ranou k tyči navyšuje naše vedení na 0:2.

V 56´ dává Stříž přihrávku do běhu Pavlu Doleželovi, ten se nemýlí, vedeme 0:3. V 63´ zakončuje ze dvaceti metrů David Vincenec, rána pěkná, ale brankář si na ni počkal. V další minutě dostávají domácí za faul v pořadí třetí žlutou kartu a tento moment jakoby je probudil z letargie. V 66´ po zaváhání středu naší obrany se dostává k volnému míči jejich útočník a snižuje na 1:3. Následně v 69´ se na pravém křídle lehce uvolňují přes křižujícího Luďka Navrátila a Libor Dopita musí ukázat první z vynikajících zákroků. V 70´ trefuje noha Tomáše Kocourka v pokutovém území nabíhajícího hráče, nařízenou penaltu domácí s přehledem proměňují na 2:3 a z jasného zápasu se stává drama. V této chvíli nás zase podržel Libor Dopita, když v 78´ opět skvěle chytá tvrdou a dobře umístěnou střelu k tyči.

V době největšího tlaku domácích se však nachází spasitel. V 80´ po rohovém kopu zahrávaném na krátko se za pomoci větru trefuje z úhlu pod břevno svou třetí brankou Jirka Stříž a navyšuje naše vedení na 2:4. V klidu můžeme být ale jen zdánlivě. Již minutu nato, v 81´, se přes střed naší propustné obrany dostávají domácí do další šance a Dopita musí opět čarovat. Po této vychytané šanci tlak domácích ustal a naše béčko si v Habrovanech zajistilo vítězné 3 body.

Závěr:

Zápas byl dramatický a divácky atraktivní, výhru jsme si zajistili jen s podporou hráčů A mužstva, naši kmenoví útočníci mají již delší dobu vychýlenou mušku.

Všechny naše příznivce zvu na další kolo v neděli 15. 4. 2018 od 15:30 hodin, ve kterém se na domácí půdě utkají Pačlavice B s týmem Kučerova.