Obec
Pačlavice
        

   

              
 
Pačlavice "A" - Lipovec 2:2 (2:2)

Pačlavice „A“ – Lipovec                  2:2 (2:2)

 

Sezona 2017 – 2018, jaro – 16. kolo I.B třídy skupiny A, 14. 4. 2018

 

Sestava:                                 

29 Vitoul Miroslav, 2 Kroupa Tomáš, 3 Bleša Marek (57´ Grepl Martin), 5 Tomáš Sádlík, 6 Zdeněk Pučan, 7 David Vlček, 8 Dostalík Petr, 9 Špatina Marcel, 10 Obruča Lukáš, 13 Stříž Jiří, 14 Doležel Pavel

 

Náhradníci: 11 Grepl Martin, 12 Vincenec Tomáš, 15 Navrátil Marek, 16 Dostalík Ondřej

            

Branky: Špatina, Obruča

Žluté karty: Sádlík, Doležel

Červené karty: Vitoul

Rozhodčí: hlavní – Dufek Tomáš, 1. asistent – Štipčák Martin, 2. asistent – Hulcký Tomáš

  

Po předchozích dvou utkáních našeho áčka všichni pačlavští fanoušci doufali, že na domácím hřišti za pěkného počasí naši hráči předvedou opět dobrý fotbal, na jaký jsme u nich byli zvyklí z podzimní části sezóny.

Začátek zápasu tomu napovídal. Již v 1. minutě centroval Lukáš Obruča, míč se dostal k Marovi Blešovi, jehož střela šla těsně vedle pravé tyče. V tlaku jsme pokračovali i nadále, na hráčích bylo vidět, že chtějí hrát. Další šanci jsme dostali v 8. minutě, kdy centr Mária Špatiny skončil po hlavičce hostujícího obránce v jejich brance a Pačlavice se tak dostaly do vedení 1:0. Další šanci měl Zdeněk Pučan, který po přihrávce Páji Doležela střílí nad. V 17. minutě centroval opět Pája Doležel křížem pokutového území, k míči se dostal Lukáš Obruča a vstřelil naši druhou branku. Vedeme 2:0. Pak měl ještě Zdeněk Pučan šanci, kdy se pěkně uvolnil, ale jeho střela šla mimo. Ve 32. minutě se dostali hosté do rychlého protiútoku a snižují na 2:1. To zřejmě naše hráče překvapilo a už nebyli tak aktivní jako na začátku zápasu. Hosté se do další šance dostali ve 42. minutě, kdy po rozehraném trestném kopu propadla naše obrana a hostům se podařilo vyrovnat na 2:2. První poločas už žádnou další šanci nenabídl.

Druhý poločas žádnou zajímavou akci nenabídl. Fotbal se hrál od vápna po vápno, místo aby si to hráči dali na zem a hráli fotbal, tak míče jen nakopávali. Hodně času hráči věnovali i diskuzím s rozhodčími. A to nejen hráči, ale i naše lavička. Myslím si, že trenéři by si měli uvědomit, že než se bavit s rozhodčími a zdržovat a kouskovat tím hru, je lepší nechat hráče hrát a podporovat je k lepším výkonům, aby vybojovali cenné body. Konec zápasu byl pro nás špatný i z toho pohledu, že gólman Mira Vitoul poté, co na něj rozhodčí odpískal faul, neudržel nervy na uzdě a do soupeře strčil, za což si vysloužil červenou kartu.

Celý zápas by se dal shrnout tak, že pačlavské áčko hrálo do 35. minuty pohledný a kombinační fotbal, na který jsme u nich byli zvyklí. O zbytku zápasu se to však říct nedá a každý fanoušek, který tam byl, si úsudek udělá sám. Doufám, že se naši hráči brzo proberou a začnou opět hrát pačlavský fotbal, na který se budou diváci chodit rádi dívat.

 

Příští neděli 22. 4. zajíždí A mužstvo ve 13:45 hod. do Rájce-Jestřebí. Začátek zápasu je v 16:00 hod.

 

Miriam Soldánová

 
Obec
Pačlavice