Opatovice "A" - Pačlavice "B" 1:2 (1:2)

Sezona 2017 – 2018                                           Okres Vyškov 3. třída skupina A

18. kolo 22. 4. 2018

Opatovice „A“ – Pačlavice „B“                         1:2 (1:2)

Hlavní rozhodčí: Rek Lubomír

Sestava hosté:

1 Navrátil Daniel

14 Navrátil Marek      3 Hádlík Lukáš     9 Navrátil Luděk    2 Kocourek Tomáš

16 Kuchtík Jan        7 Kapounek Zdeněk       4 Veselý Leoš           8 Božák Jan

6 Vincenec David          11 Zbořil Miloš

10 Bednář Jiří, 12 Wehrenberg Lukáš, 13 Soldán Jiří

Branky hosté: 2 Veselý Leoš 27´a 46´

Přihrávky: Kuchtík Jan 27´

Karty hosté: Navrátil Daniel 23´ ŽK

Souhrn utkání:

Prvních deset minut zahájili domácí náporem a Dan Navrátil v brance se měl co otáčet. Již ve 2´ likviduje sice z úhlu vypálenou, ale dobře umístěnou střelu, minutu poté pádem likviduje dobrou šanci domácích a v 7´, opět pádem pod nohy vytlačil míč, o který se pak postarala naše obrana. V 18´ se dostali poprvé do šance hosté, na narážečku Leoše Veselého si naběhl David Vincenec, ale brankář Opatovic byl u jeho nohou včas. Ve 22´ obdržel Dan Navrátil ŽK za hru rukou mimo pokutové území a musím říct, že tentokrát k nám byl rozhodčí hodně benevolentní. Tento moment se nedobře podepsal na zatím bezchybném výkonu našeho brankáře, který chvíli na to podběhl centrovaný míč a domácí se tak pohodlně dostali do vedení 1:0. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Minutu po obdržené brance se na křídle uvolnil Honza Kuchtík a po jeho centru vyrovnává halfvolejem Leoš Veselý. Ve 29´ narazil Kuchtík do pokutového území volnému Bednářovi, který si před brankářem sám sobě ukopl míč. V prodloužení prvého poločasu ve 46´ po úmyslné ruce domácích, po které rozhodčí zapomněl udělit ŽK, se k trestnému kopu postavil Leoš Veselý a falšovanou střelou přes zeď trefuje horní růžek branky.  Pačlavice vedou 1:2.

Ve druhém poločase odešel za plněním dalších povinností Leoš Veselý a znovu se ozývá dlouhotrvající zranění Lukáše Hádlíka, který dohrává zápas se značným sebezapřením. Odchod Veselého ze středové řady je znát a domácí nás začínají přehrávat. V 60´ hlavičkují v dobré pozici těsně mimo a v 68´ zachraňuje Dan Navrátil po přihrávce do brankové pozice. Jedinou naší odpovědí za druhý poločas byla povedená střela Miloše Zbořila z otočky, která naštěstí pro Opatovice trefila brankáře. V 80´, když je tak trochu popostrčil rozhodčí, který do této doby většinu tvrdších zákroků netrestal, za to dva poslední, které se odehrály před naším pokutovým územím v rozmezí posledních deseti minut a nebyly zrovna mimo výklad pravidel ano, zahrávají dvakrát přímý kop z hranice šestnáctky, ale bez efektu. Poslední velkou šanci Opatovic vyřešil opět s bravurou Dan Navrátil, který se nebál padnout pod nohy domácího útočníka a zmařit mu čistou gólovou šanci.

Závěr:

Hráči béčka tentokrát příkladně bojovali, příjemně překvapil Dan Navrátil na postu brankáře, který svým výkonem mužstvo „podržel“ a má velký podíl na zisku našich tří bodů. Vyhráli jsme po sobě tři zápasy, z toho dvakrát na půdě soupeře a věřím, že nezklameme i tuto neděli 29. 4. 2018, když od 16:00 hostíme poslední mužstvo tabulky Milonice.

Zároveň chci všechny naše fanoušky pozvat na odložené utkání 14. kola, které se uskuteční v úterý 1. května od 16:30 hodin na hřišti v Hošticích.