Rájec-Jestřebí - Pačlavice "A" 1:2 (1:1)
Rájec-Jestřebí – Pačlavice „A“                   1:2 (1:1)

Sezona 2017 – 2018, jaro – 18. kolo I.B třídy skupiny A, 12. 4. 2018

Sestava:

1 Dopita Libor, 2 Kroupa Tomáš, 4 Knap Petr, 5 Sádlík Tomáš, 6 Pučan Zdeněk, 7 Vlček David, 8 Dostalík Petr, 9 Špatina Marcel (90´ Dostalík O.), 10 Obruča Lukáš (86´ Vincenec T.), 13 Stříž Jiří, 14 Doležel Pavel

Náhradníci: 3 Bleša Marek, 11 Grepl Martin, 12 Vincenec Tomáš, 16 Dostalík Ondřej

Branky: Špatina, Obruča

Žluté karty: Obruča

Rozhodčí: hlavní – Musil Lukáš, 1. asistent – Stanček Martin, 2. asistent – Kroutil Milan

V neděli se vydalo naše „A“ mužstvo na horkou půdu do Rájce-Jestřebí, kde se sehrál šlágr kola dvou mužstev opanujících první dvě místa  tabulky. Na podzim jsme tohoto soupeře jasně přehráli 5:0, ale teď se očekával vyrovnaný souboj.

Našim trenérům chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Z rodinných důvodů, kvůli očekávání nového potomka se omluvil Mara Bleša, disciplinární trest si začal odpykávat Míra Vitoul, pro zranění do utkání nenastoupil Martin Grepl a aby toho nebylo málo, i hrající hráči řešili drobné šrámy, Jirka Stříž kotník, Peťa Dostalík bolavá záda.

Průběh zápasu byl opatrný, nicméně po celý zápas jsme si drželi mírnou herní převahu, která postupně gradovala. Do branky „A“ mužstva se po letech vrátil Libor Dopita a vedl si velmi dobře, když vyřešil několik náznaků šancí soupeře. Jako první se do vedení dostali domácí, když Tom Kroupa zahrál krátkou malou domů, kterou vystihl hostující Macháček a procedil míč kolem Libora – 1:0. Poté zápas upadl mírně do zahalené šedi a hra se odehrávala především na prostředku hřiště. Jediný, kdo vyčníval, byl Pavel Doležel hrající na pravé straně, který zásoboval míče do šestnáctky soupeře, ale většinou z toho žádná šance nebyla. Jako první z letargie jsme se probrali my, když Pučan šel sám na branku, kterou trestuhodně přestřelil. Následně se připomněli i domácí, hostující střelu fantasticky vyráží Dopita na tyč. Do poločasu je srovnáno. Špatina si nachystal míč na přímý pokutový kop, který mazácky uklízí k tyči.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Výrazné šance si nevybavuji. Pokračovali jsme v herní převaze, když jsme drželi balon na kopačkách a okupovali hostující šestnáctku. Hosté hrozili z brejků. Jeden z nich skončil na břevnu naší branky.

V 80. minutě to vzal na sebe Lukáš Obruča. Zatáhl míč na hranici velkého vápna, odkud umístěnou střelou upravuje skóre a stanovuje naše vedení na 2:1. Poté se ve vyložené šanci ocitá Doležel, který tváří v tvář gólmanovi neproměnil. Poslední akci založil opět agilní Doležel, který zatáhl míč po lajně a jako na podnose naservíroval míč střídajícímu Ondrovi Dostalíkovi, jehož střela byla z malého vápna zblokována.

Doufáme, že toto vítězství naše áčko povzbudí k lepším výkonům a v sobotu přidají další výhru. Přijďte se podívat a podpořit je v sobotu 28. 4. na domácí hřiště, kde od 16:00 hod. nastoupí proti Kobeřicím.

Martin Grepl