Pačlavice:Drnovice 7:5 (3:2)
Pačlavice-Drnovice 7:5 (3:2)

Branky: Pučan 2, Hýsek 2, Sypěna, Grepl, Handl  -  Novotný 3, Jakeš, Lecián

Ve druhém domácím utkání dorazily do Pačlavic Drnovice, které jsou pasovány na jednoho ze spolufavoritů soutěže. Oběma týmům chyběly některé opory, a tak bylo otázkou s jakou taktikou a složením týmy nastoupí. Drnovice s nově postaveným útokem Novotný, Jakeš začaly velmi aktivně a hned ve 2. minutě Kapounek na poslední chvíli vypichoval Novotnému míč ve vápně. Bylo zřejmé, že Drnovice budou chtít hrát velmi aktivně a útočně. Drnovice si vynutili v prvních 15. minutách územní převahu, ale byli to nakonec domácí, kteří se dostali do vedení. Pepa Sypěna si krásně naběhl do křídla a jeho zpětnou nahrávku na hranici vápna poslal Pučan krásnou křížnou střelou z první ke vzdálenější tyči bezmocného golmana hostí. Hosty gól neotřásl a ti se tlačili dál před bránu domácích, často využívali také dlouhých autů Leciána, které znamenaly velké nebezpečí pro domácí bránu. Ve 20. minutě ale opět udeřilo na druhé straně. Bleskurychlé vysunutí Zdenka Kapounka přes střed hřiště a ještě lepší kolmici mezi obranu krásně využil Marcel Grepl, který obešel bezmocného Brtníčka v bráně hostí a do prázdné brány zvýšil na 2:0. Ani za tohoto stavu Drnovice nesložily zbraně a jeden útok za druhým se valil na domácí bránu. Po jednom rychlé kolmém pasu neubránil Juřík Jakeše, jeho prudký centr do vápna neudržel Mastný a pro Radka Novotného byla již malina dát gól do prázdné brány-2:1. O dalších 10 minut později po hrubce v rozehrávce ve středu hřiště se řítil Novotný opět na domácí gólmana a krásnou střelou k tyči srovnal skóre. Drnovice se vrátily do zápasu a dál měly mírnou územní převahu. Dvě minuty před poločasem utekl obraně hostí ale Michal Hýsek a překvapil dělovkou soupeřova golmana a tak šli do kabin přece jen spokojenější domácí.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a hrál se otevřený fotbal na obou stranách s obrovským množstvím brankových příležitostí. Za domáci se střelou z vápna prezentoval Pučan 4:2, na druhé straně soupeř korigoval nikým nehlídán prakticky z malého vápna. Hýsek za domácí a Novotný za hosty proměnili pokutové kopy a nervák dál pokračoval. Drnovické útoky a centry do vápna létaly do vápna domácích, ti zase rychlými přihrávkami do děravé obrany hrozili z brejků. Domácím se tak podařilo dostat do 3-gólového vedení a už se zdálo, že je rozhodnuto, ale do konce utkání stále bylo 25 minut. Drnovice trefily tyč a brankami Jakeše a Leciána se znovu dotáhly na rozdíl jediné branky. Finální rozuzlení tak nakonec přišlo 2 minuty před koncem, kdy domácí opět prolétly obranou hostů a odražený míč trefil Ivan Handl s pomocí teče po sedmé za záda Brtníčka. Euforie z utkání neznala mezí a diváci obou táborů mají na dlouhou dobu nač vzpomínat.

Sestava Pačlavic:

Mastný

Hádlík         Jaroš     Kapounek         Juřík (Hanák)

Grepl         Pučan            Kroupa        Vlček

Hýsek (Morong)                Sypěna(Handl)

Vladimír Keršner ml., trenér Pačlavic: "Byl to festival útočného pojetí, kde oběma týmům selhaly defenzivní činnosti. Útočné duo soupeře hrálo výborně a naše obrana s nimi měla velké potíže. Problém však byl s celkovým plněním defenzivních úkolů. Hrálo se opravdu moc otevřeně. Naštěstí obrana soupeře byla také jako ementál  a já jsem velmi spokojený s ofenzivní části naší hry včetně velmi efektivní koncovky. Myslím, že rozhodujícím článkem našeho vítězství byly výkony brankářu. Zatímco nás golman několikrát ještě podržel, soupeřovu brankáři se moc nedařilo. Každopádně, pro diváky musel být zápas fantastický. Musím klukům moc pogratulovat k velice cennému vítězství, čeká nás však spousta práce hlavně na defenzivních činnostech."