Kobeřice – Pačlavice „A“                            1:1 (0:0)

Sezona 2017 – 2018, podzim – 6. kolo I. B třídy skupiny A, 9. 9. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš        8 Dostalík Petr (46´ Bleša)         7 Vlček David       4 Knap Petr

11 Grepl Martin          6 Pučan Zdeněk  13 Stříž Jiří (87´ Vincenec T.)      9 Špatina Marcel

10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 3 Bleša Marek, 12 Božák Jan, 15 Vincenec Tomáš

Branka: Pučan

Rozhodčí: hlavní – Šídlo David, 1. asistent – Barašová Veronika, 2. asistent – Smutný Roman

Souboj první s druhým se pro nás v první půli nevyvíjel moc dobře. Jak říkali někteří fanoušci, byli jsme „na ručník“. Hráli jsme proti silnému větru, na hráčích byla patrná nervozita a vůbec se nemohli dostat ke svojí hře. Podle mého názoru bylo jednou z příčin i to, že se tentokrát do základní sestavy nevešel Marek Bleša. Scházela jeho zkušenost, spolehlivost v obranné činnosti a tvořivost při zakládání akcí. Už v sedmé minutě po zaváhání naší obrany zazvonila tyč Vitoulovy svatyně. A obrana vyráběla další a další chyby. Trestný kop ze šestnácti metrů vytahuje Vitoul s námahou na roh. Po jeho zahrání Mira znovu zasahuje a situaci definitivně řeší Kroupa odkopem z brankové čáry. Asi po půlhodině tahá za záchrannou brzdu Sádlík. Vzápětí Vitoul chytá další gólovku tváří v tvář útočníkovi domácích. Až kolem čtyřicáté minuty jsme se začali polehounku prosazovat v pokutovém území soupeře i my.

Ve druhém poločase se karta obrátila a na ručník byli zase pro změnu domácí. Bleša vystřídal zraněného Dostalíka a začal festival našich neproměněných šancí. Po třech minutách se v tutové šanci objevil po nahrávce Grepla Obruča. Ten, jak se později ukázalo, neměl, bohužel, svůj den. V 52. minutě se po rohu v pokutovém území nejlépe zorientoval Pučan a zajistil nám vedení 0:1. V dalším průběhu utkání promarnili především agilní Grepl s Obručou asi pět dobrých příležitostí, a zřejmě proto se naplnilo známé fotbalové heslo: „Nedáš – dostaneš.“ V době, kdy jsme měli hru více méně pod kontrolou, se domácím podařilo povedenou střelou vyrovnat.

Vzhledem k průběhu zápasu je remíza asi spravedlivým rozuzlením tohoto vyhecovaného duelu. Nevídané čtyři žluté karty na naší straně hovoří za vše. Příští sobotu 16. září přivítá „áčko“ na domácím hřišti v 15:30 hodin Podolí.