Pačlavice "A" - Podolí 3:0 (1:0)
Pačlavice „A“ – Podolí                                3:0 (1:0)

Sezona 2017 – 2018, podzim – 7. kolo I. B třídy skupiny A, 16. 9. 2017

Sestava:                                            29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš        3 Bleša Marek         7 Vlček David   4 Knap Petr

13 Stříž Jiří (68´ Dostalík P.)

11 Grepl Martin (83´ Vincenec T.)-6 Pučan Zdeněk-5 Sádlík Tomáš-9 Špatina Marcel (85´ Vincenec D.)

10 Obruča Lukáš (86´ Dostalík O.)

Náhradníci: 8 Dostalík Petr, 12 Dostalík Ondřej, 14 Vincenec David, 15 Vincenec Tomáš

Branky: Knap, Špatina, Obruča

Rozhodčí: hlavní – Hrazdíra Jiří, 1. asistent – Polonec Milan, 2. asistent – Pavlík Jaroslav

Před sobotním utkáním našeho áčka to s počasím nevypadalo moc dobře, pršelo celé dopoledne, ale nakonec se počasí umoudřilo a na samotný zápas pršet přestalo. Začalo opět až na posledních deset minut. Možná, že už se počasí nemohlo dívat na některé šance, které naši kluci neproměnili. Než přejdu k samotnému popisu utkání, musím zmínit jednu kuriozitu, která v tomto zápase nastala, respektive nastala na naší střídačce. Tam byly připraveny dvě dvojice bratrů – a to Peťa a Ondra Dostalíkovi a David a Tom Vincencovi.

První šanci si naši kluci vytvořili již v 7. minutě, kdy Lukáš Obruča centroval na vápno, kde Máriovu střelu tečoval obránce hostů těsně vedle branky na roh. Jak se často říká, roh je půl gólu, a v tomto případě to pro nás platilo. Na roh Jirky Stříže si ve vápně vyskočil Peťa Knap, který hlavou otevřel skóre dnešního zápasu – 1:0. Vzápětí měli hosté příležitost z trestného kopu, který naštěstí Mira vyboxoval. Když jsme dali gól tak brzo, domácí diváci čekali, že brzo opět změníme skóre. Bohužel se tak nestalo, i když příležitostí jsme k tomu měli dost. V 10. minutě střílel Marťa Grepl těsně vedle, v 18. minutě měl další šanci, ale hostující gólman mu dobře vyběhl pod nohy. Ve 24. minutě se Marťa s Máriem nedohodli sami před gólmanem, který jim nakonec šanci zhatil. Ve 26. minutě střílel Puči zpoza vápna těsně vedle. V 31. minutě Jirka poslal centr Marťovi, který trefil jen gólmana a ihned nato Lukáš mířil taky těsně vedle. V prvním poločase se hosté moc do hry nedostali, žádnou větší šanci si naštěstí k vyrovnání nevytvořili.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. První vážnou šanci jsme si vytvořili po osmi minutách, kdy Mara Bleša hodil aut do vápna, míč se dostal k Máriovi, který si ho zpracoval a prostřelil gólmana, čímž navýšil vedení na 2:0. Poté to chvilku vypadalo, že to našim klukům stačí, a hosté se dostávali více do hry. V 58. minutě měli nebezpečnou akci, kdy Mara Bleša chtěl vrátit Mirovi míč hlavou, ale bylo to málo, hostujícímu hráči se naštěstí míč zapletl pod nohy a trefil jen Miru, situaci vyřešil Tom Sádlík, který pak míč odkopl na roh. V 66. minutě se do velmi dobré šance dostal Lukáš, který si pohrál se dvěma obránci hostů, chtěl obstřelit gólmana, ale trefil tyč a od ní se míč odrazil ven. Pak se hosté dostávali zase do hry, i my jsme měli několik šancí, ale žádná se nepovedla hráčům proměnit. Skóre se měnilo až v 82. minutě, kdy hosté vystřelili zpoza vápna, jejich střelu Mira vyrazil a tím zahájil náš protiútok, kdy Tom Sádlík poslal centr na Lukáše, který střelou z hranice pokutového území vystřelil a rozvlnil síť v náš prospěch. Skóre se už nezměnilo, takže jsme Podolí porazili 3:0.

Myslím, že skóre mohlo být daleko vyšší, kdyby se klukům povedlo proměnit šance, které si vytvořili. Především šance z prvního poločasu. Tři body však máme, takže první místo v tabulce je pořád naše a jsme stále neporaženi.

Doufám, že se klukům bude dařit i příští týden, kdy jedou v sobotu 23. září do Soběšic. Začátek utkání je v 15:30 hod., autobus odjíždí z obvyklých míst ve 13:30 hod. Tak neváhejte a pojeďte podpořit naše kluky.

Miriam Soldánová