Pačlavice "B" - Ivanovice 4:6 (1:5)

Sezona 2017 – 2018                                                    okres Vyškov 3. třída skupina A

7. kolo 17. 9. 2017

Pačlavice „B“ – Ivanovice                                                                    4:6 (1:5)

Hlavní rozhodčí: Dadák David

Sestava domácí:                           31 Dopita Libor

2 Dostalík Ondřej      3 Dostalík Petr        4 Kocourek Tomáš        6 Vincenec David

16 Kuchtík Jan          7 Kapounek Zdeněk            8 Božák Jan                      5 Stříž Jiří

11 Zbořil Miloš                     9 Navrátil Luděk

10 Grepl Martin, 2 Kyas Kamil, 13 Navrátil Daniel, 12 Soldán Jiří, 15 Bednář Jiří

Branky domácí: 1 Stříž Jiří ( 6´), 2 Dostalík Petr (66 a 77´), 1 Navrátil Daniel (89´)

Přihrávky: 2 Stříž Jiří (66 a 77´)

Karty: nebyly uděleny

Souhrn:

První poločas vyzněl jednoznačně ve prospěch hostů, kteří dovedli využít někdy až dětských chyb naší obrany a trestat z rychlých protiútoků. Začali jsme sice dobře, v 6´ po rohovém kopu opakovanou střelou z hranice velkého vápna dostal Pačlavice do vedení Jirka Stříž, ale za tři minuty bylo vyrovnáno, když v rohu hřiště nedohrál souboj David Vincenec a centrovaný míč našel v pokutovém území naprosto volného útočníka hostů, který pohodlně vyrovnal na 1:1. Minutu nato musel zasahovat Dopita, který vychytal sólo soupeře, ale ve 12´ již nestačil zasáhnout při dalším útoku Ivanovic a vyšachování naší obrany, po kterém se hosté ujímají vedení 1:2. Ve 21´ ztratil zbytečně balon na polovině hřiště David Vincenec, následovala rychlá výměna míče mezi hráči hostů, dva sami před naším brankářem a stav 1:3. Ve 21´ zahrál v pokutovém území rukou Kamil Kyas, na penaltu si sice Libor Dopita šáhnul, ale prudkou a dobře umístěnou střelu nestačil vyrazit. Stav je 1:4 a dílo zkázy vykonali hosté ve 41´, když využili zmatků v naší obraně a uzavřeli skóre poločasu na 1:5.

Do druhého poločasu provedl trenér Jirka Soldán několik změn v postavení hráčů, které se vyplatily. Začali jsme být nebezpečnější a zejména výměna postů mezi Petrem Dostalíkem a Luďkem Navrátilem nám přinesla tolik kýžené branky. V 58´ se ocitl sám v trestném území Martin Grepl, trefuje však pouze brankáře, ale v 66´ se prosazuje po přihrávce Jirky Stříže Petr Dostalík a snižuje na 2:5. Pak opět úřadovala naše obrana, když nikdo ze tří hráčů nebyl schopný trefit poskakující míč, zato hostující útočník to provedl na prvý pokus a zvýšil stav na 2:6. Netrvalo však ani minutu když ve stejném čase, 76´, si zopakovali spolupráci přihrávající Jirka Sříž a skórující Petr Dostalík, který upravuje stav na 3:6. V 89´ prověřil Jirka Stříž nejprve ranou z hranice pokutového území hostujícího brankáře, který následně propustil lehkou střelu Dana Navrátila mezi nohou a tyčí do branky a dovolil nám upravit na přijatelné skóre 4:6.

Závěr:

Naprosto nevydařený první poločas se spoustou obranných chyb, nulová komunikace mezi hráči a mnoho pokažených přihrávek nás odsunulo někdy do role diváka. Zlepšení nastalo až ve druhém poločase, kdy jsme stačili hru vyrovnat a poslední čtvrthodinu mít i navrch.

Zato, že hráči při nepříznivém vývoji utkání nesložili zbraně, jim patří poděkování. Další utkání sehraje mužstvo B v sobotu 23. 9. 2017 od 15:30 hodin ve Chvalkovicích.