Pačlavice "A" - Kobeřice 4:1 (3:0)
Pačlavice „A“ – Kobeřice                4:1 (3:0)

Sezona 2017 – 2018, jaro – 19. kolo I.B třídy skupiny A, 28. 4. 2018

Sestava:

31 Dopita Libor

2 Kroupa Tomáš    7 Vlček David        8 Dostalík Petr           4 Knap Petr

11 Grepl Martin (51´ Špatina) 5 Sádlík Tomáš    6 Pučan Zdeněk    14 Doležel Pavel (90´ Bednář)

13 Stříž Jiří (90´ Dostalík)

10 Obruča Lukáš (74´ Vincenec)

Náhradníci: 9 Špatina Marcel, 12 Vincenec Tomáš, 15 Bednář Jiří, 16 Dostalík Ondřej

Branky: 2x L. Obruča, P. Doležel, Z. Pučan

Žluté karty: L. Obruča, D. Vlček

Rozhodčí: hlavní – Jonáš Petr, 1. asistent – Dadák David, 2. asistent – Jünger Erik

Hezké sobotní odpoledne přímo zvalo k tomu, strávit ho někde na fotbale. Po předchozí výhře v Rájci fanoušci doufali, že se naše áčko opět začíná vracet k vítězným výkonům a očekávalo se, že tři body zůstanou doma. Proti Kobeřicím to však nebylo tak snadné, jak by se podle výsledku mohlo zdát.

Domácí se do první šance dostali v 7. minutě. Hostující obrana chybovala a nechala do prostoru naběhnout Lukáše Obruču, jehož první šanci ještě gólman kryl, ale na dorážku už byl krátký a vedeme 1:0. Další šance přišla v 9. minutě, kdy Martin Grepl střílí těsně mimo. Ve 22. minutě se do úniku po křídle dostal Pavel Doležel a jako na podnose přihrál Lukáši Obručovi, který navýšil naše vedení na 2:0. Hosté se ani nestihli pořádně vzpamatovat a opět se měnilo skóre. Ve 24. minutě se kluci vyměnili a tentokrát z křídla centroval Lukáš Obruča a Pája Doležel hlavou poslal míč za záda hostujícího gólmana. Vedeme 3:0. Do poločasu jsme měli ještě nějaké šance, ale skóre zůstalo nezměněné.

Druhý poločas nabídl naši velkou šanci až v 54. minutě. Faulovaný Pája Doležel stačil přihrát a z jeho akce trefuje Lukáš Obruča břevno. V 60. minutě se dostal Lukáš do další šance, když ho kolmicí vyslal Jirka Stříž, Lukáš obehrál brankáře, ale míč mu odskočil a branku netrefil. V 76. minutě se hostům podařilo snížit na 3:1, když se sice naší obraně podařilo dostat míč z vápna, ale dostal se k hostujícímu hráči, který vystřelil přesně k tyči. Hosté se snažili o vstřelení dalších branek, ale naštěstí pro nás se jim to nepodařilo. Na druhou stranu přidal pojistku v 88. minutě Zdeněk Pučan. Na levém křídle mu zklepl přetažený centr Mário Špatina a Puči krásnou střelou upravil konečný výsledek na 4:1.

Kobeřice jsou těžkým soupeřem, což se ukázalo i v tomto zápase, kdy rozhodně hostující hráči nepřijeli jen bránit. Domácí měli štěstí, že se jim brzy podařilo vstřelit gól. Hosty pak zřejmě zaskočily i dva rychle po sobě jdoucí góly v polovině prvního poločasu. Výkony našeho áčka se zlepšují a doufám, že uvidíme už jen takové a ještě lepší. Na druhou stranu se často opakuje, že když si vytvoříme celkem dobrý náskok, tak ve druhém poločase přenecháme iniciativu soupeři, který pak může situaci ještě zkomplikovat.

Další zápas sehraje „A“ družstvo v Čebíně v úterý 1. 5. 2018. Jedná se o dohrávku 14. kola. Začátek utkání je v 16:30 hod., odjezd autobusu je ve 14:30 hod.

Miriam Soldánová