Nesovice - Pačlavice "B" 3:1 (1:1)

Sezona 2017 – 2018                                                    Okres Vyškov 3. třída skupina A

22. kolo 20. 5. 2018

Nesovice – Pačlavice „B“                                     3:1 (1:1)

Hlavní rozhodčí: Rek Lubomír

Sestava hosté:

29 Vitoul Miroslav

14 Navrátil Marek       3 Hádlík Lukáš                4 Kozák Patrik                2 Dostalík Ondřej

10 Grepl Martin            7 Kapounek Zdeněk        5 Veselý Leoš                  8 Božák Jan

15 Doležel Pavel               9 Navrátil Luděk

11 Zbořil Miloš, 12 Bednář Jiří, 16 Kuchtík Jan

Branky hosté: 18´ Zbořil Miloš

Přihrávky: 18´ Božák Jan

Karty: hostům nebyly uděleny

Úvodem dnešního komentáře mi dovolte blahopřát dlouholeté opoře kádru fotbalistů Pačlavic, Liboru Dopitovi, který nedávno oslavil své kulaté narozeniny. Přejeme mu nejen pevné zdraví, ale i další řadu vychytaných nul na hřišti.

K průběhu zápasu:

Počáteční minuty se nám skutečně vydařily. V brankových šancích se postupně objevili již ve 3´ Luděk Navrátil, šest minut nato Martin Grepl a po dalších šesti minutách i Pavel Doležel, jejich střely však k naší smůle mířily jen těsně mimo. V 17´ jsme měli štěstí, když Míra Vitoul nedosáhl na centrovaný míč, dorážku na brankové čáře zablokoval Božák a odražený míč již Vitoul kryje. Po další minutě hry jsme konečně zužitkovali převahu, když po centru Honzy Božáka střílí z voleje do protipohybu brankáře Miloš Zbořil, a zajišťuje nám vedení 1:0. Domácí odpověď přišla ve 38´, nesovičtí využívají svou druhou gólovou šanci a vyrovnávají na 1:1. Ve 45´ odnesl střet v malém pokutovém území s domácím útočníkem Míra Vitoul krvavým poraněním, zápas však obětavě dohrál.

Jak jsme měli v prvém poločase mírnou převahu, tak ve druhém převzali domácí plně iniciativu a již ve 49´ se umístěnou střelou k tyči ujímají vedení 2:1. K této brance je nutné říct, že jí předcházelo několik po sobě jdoucích kiksů na levé straně naší obrany. V 65´ vychytal Míra Vitoul čistou brankovou šanci a stačil pokrýt i následnou dorážku. Pětadvacet minut druhého poločasu tak režírovali domácí a místy nás dostávali do role statistů. Hru se nám podařilo alespoň částečně vyrovnat až kolem 70´, kdy se do příležitostí postupně dostali Pavel Doležel a Jirka Bednář, jejich střely však stačil domácí brankář vykrýt. Konečné KO dostáváme v 79´, když se domácí středem naší obrany dostávají k zakončení a upravují na konečných 3:1. Poslední, co stojí za záznam, je jediná ŽK zápasu udělená Nesovicím za faul na Leoše Veselého.

Souhrn:

S ohledem na náš výkon ve druhém poločase si domácí výhru zasloužili. V utkání byli techničtí, agresivnější, více bojovali a střed jejich obrany se rychlostí vyrovnal našim útočníkům, což nám dělalo potíže v zakončení.

Nesovice tak potvrdily své postavení v tabulce, pačlavské B mužstvo si své postavení udrželo a potvrdit jej může v dalším zápase v neděli 27. 5. 2018, když na domácím hřišti hostíme od 16:00 hodin mužstvo Račic.