Pačlavice "B" - Račice 1:2 (1:0)

Sezona 2017 – 2018                                                    Okres Vyškov 3. třída skupina A

23. kolo 27. 5. 2018

Pačlavice „B“ – Račice                                   1:2 (1:0)

Hlavní rozhodčí: Burian Miloslav

Sestava domácí:                   31 Dopita Libor

14 Navrátil Marek     3 Hádlík Lukáš         9 Navrátil Luděk            2 Dostalík Ondřej

16 Kuchtík Jan         5 Grepl Martin              7 Kapounek Zdeněk          8 Božák Jan

11 Zbořil Miloš                 6 Vincenec David

2 Kocourek Tomáš, 4 Soldán Jiří, 10 Wehrenberg Lukáš, 12 Bednář Jiří

Branky domácí: 1 Grepl Martin

Přihrávky: 1 Zbořil Miloš

Karty: domácím nebyly uděleny

Souhrn utkání:

Herně vyrovnaný první poločas vyhráli domácí, kteří byli efektivnější při proměnění šancí.

Nejprve se však objevili v příležitosti hosté ve 13´, když nezafungovala pravá strana naší obrany a křížem vyslaná střela šla těsně mimo. Domácí se do příležitosti dostali až ve 22´, po narážečce Miloše Zbořila si Martin Grepl pohlídal postavení mimo hru a podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre, vedeme 1:0. Ve 29´ zaváhal ve středu hřiště tandem David Vincenec – Ondra Dostalík, což hosté využívají k nebezpečné střele, která jen těsně míjí naší branku a minutu nato jejich další příležitost likviduje Libor Dopita. Poslední pětiminutovka poločasu patřila domácím. Nejprve po úniku Grepla a jeho přihrávce před branku ukopávají hosté míč těsně před nohou Miloše Zbořila a minutu před koncem prošla přihrávka Kapiho na volného Marka Navrátila, který na chvíli zaváhal, což stačilo obránci, aby do jeho střely vložil nohu a míč vytlačil na rohový kop.

Ve druhém poločase šel výkon našeho mužstva rapidně dolů. Nejprve sice v 50´ dobře přihrál Honza Božák volnému Martinu Greplovi, ale jeho střela trefila jen střed branky, zato hosté se v 58´ trefují tvrdou přízemní střelou vyslanou z hranice pokutového území přesně k tyči a vyrovnávají stav utkání na 1:1. Po tomto vyrovnání jsme jako tým přestali existovat, zvlášť když v 70´ obešel jejich křídelní útočník našeho statistu na obraném postu Tomáše Kocourka a z jeho centru zvyšují hosté hlavou na 1:2. Paradoxem bylo, že stejná situace se jako přes kopírák se stejnými aktéry opakovala i minutu na to, tentokrát však hosté netrefili při zakončení naši branku. Poslední, co ještě můžeme zaregistrovat, je střela Račic vyslaná bezmála z poloviny hřiště, která trefila tyčku naší branky.

Za předvedený výkon v průběhu zápasu je výhra hostů zasloužená a někteří z našich hráčů by si měli uvědomit, že není dobré takhle hazardovat s přízní diváků. Absolutorium v tomto zápase může dostat pouze náš nejlepší hráč Honza Božák a dále nestárnoucí Miloš Zbořil.

Závěr:

Přiznávám se, že bych nechtěl být v kůži trenéra Jirky Soldána, kterému se z utkání omlouvají hráči pomocí SMS, někteří jen necelé dvě hodiny před jeho začátkem a někteří další přijdou jemně řečeno nepřipraveni.

Doufejme ve změnu již v dalším utkání, které se uskuteční v neděli 3. 6. 2018 od 14:15 hodin na hřišti v Komořanech. Fanoušci, zachovejte nám přízeň a přijeďte povzbudit.