Pačlavice "A" - Slavkov 4:1 (3:0)
Pačlavice „A“ – Slavkov                  4:1 (3:0)

Sezona 2017 – 2018, jaro - 23. kolo 1.B třídy skupiny A, 26. 5. 2018

Sestava:                                              29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš      3 Bleša Marek (63´ Vlček)    8 Dostalík Petr           4 Knap Petr

5 Sádlík Tomáš

11 Grepl Martin    6 Pučan Zdeněk       13 Stříž Jiří (54´ Špatina)    14 Doležel Pavel (78´ Vincenec)

10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 7 Vlček David, 9 Špatina Marcel, 12 Vincenec Tomáš, 15 Dostalík Ondřej

Branky: 3x L. Obruča, P. Knap

Žluté karty: T. Sádlík, P. Dostalík

Rozhodčí: hlavní – Julínek Jiří, 1. asistent – Frydrych Dominik, 2. asistent – Vinklárek Václav

Sobotní letní počasí přivedlo na hřiště spoustu fanoušků, kteří se určitě těšili na zajímavý fotbal, který by měl slibovat zápas prvního s posledním. Po předchozím utkání v Jednovicích všichni naši fanoušci doufali, že se dočkají mnohem lepšího výsledku a tři body zůstanou doma.

Soupeř se však nepřijel jen bránit a hned v prvních minutách zahrozil z levého křídla, kdy první střelu vyrazil Mira Vitoul, a druhá orazítkovala tyč naší brány. Ve 13. minutě jsme zahrávali rohový kop, který mířil až na zadní tyč. Odtud hlavou vrátil míč do středu pokutového území Tomáš Sádlík, který našel Lukáše Obruču a ten zajistil naše vedení 1:0. Druhý gól přidal ve 25. minutě opět Lukáš Obruča, kdy se po přihrávce od Pavla Doležela ocitl sám před brankářem a navýšil skóre na 2:0. Další šanci jsme měli ve 30. minutě, když po pěkné kombinaci celého útoku se do šance dostal Jirka Stříž. Jeho střela se však pouze otřela o tyč. Dobrou šanci měl i Tomáš Kroupa, jeho pokus však šel mimo. Poté se v několika dobrých šancích ocitli hosté. Především ve 38. minutě musel Mira Vitoul zasahovat proti dvěma těžkým střelám. Domácí se však stačili vymanit z mírného tlaku hostů a po rychlém protiútoku a centru Tomáše Kroupy uzavřel skóre prvního poločasu na 3:0 Lukáš Obruča, který tak završil svůj hattrick.

Začátek druhého poločasu přinesl ještě několik našich šancí. V 58. minutě našel Martin Grepl z rohového kopu Lukáše Obruču, který se tentokrát dostal do role nahrávajícího, když vrátil míč na střed pokutového území, kde na pravém místě stál Peťa Knap, který zvýšil na 4:0. Poté měl další šanci Zdeněk Pučan, jehož pokus však brankář kryje. Hosté se do šance dostali v 67. minutě, kdy se podle mě jejich nejlepší hráč – kapitán hostů, dostal po pěkné kombinaci do šance a snížil na 4:1. Zbytek zápasu už se odehrával v poklidném tempu a tři body tak zůstaly na domácím hřišti.

Příští zápas sehraje „A“ družstvo v sobotu 2. června proti družstvu Babic. Začátek zápasu je v 16:30 hod., autobus odjíždí ve 14:45 hod. Neváhejte a přijďte kluky podpořit.

Miriam Soldánová