Babice - Pačlavice "A" 1:1 (1:0)
Babice – Pačlavice „A“                    1:1 (1:0)

Sezona 2017 – 2018, jaro - 24. kolo 1.B třídy skupiny A, 2. 6. 2018

Sestava:                                       29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš      7 Vlček David       8 Dostalík Petr           4 Knap Petr

13 Stříž (65´ Špatina)        5 Sádlík Tomáš

11 Grepl Martin             6 Pučan Zdeněk       14 Doležel Pavel

10 Obruča Lukáš (88´ Vincenec)

Náhradníci: 9 Špatina Marcel, 12 Vincenec Tomáš, 15 Soldán Jiří

Branky: M. Grepl

Rozhodčí: hlavní – Šidlo David, 1. asistent – Rodina Robert, 2. asistent – Korčák Jaroslav

V sobotu jsme se vydali za naším neoblíbeným soupeřem z Babic nad Svitavou, které jsme doposud nedokázali porazit a dokonce s ním nevybojovali ani bod. Před utkáním, v okamžiku proher našich pronásledovatelů z Rájce a Vilémovic, by nám mohla případná remíza, či dokonce prohra, stačit k celkovému prvnímu místu naší soutěže.

Utkání začalo ve svižném tempu. První polovina hry se odehrávala většinu času na naší útočné polovině, kdy jsme dobře kombinovali kolem hostujícího vápna, ale nedostávali jsme se do vyložených šancí. Soupeř hrozil po odkopech nebezpečnými protiútoky. Ze zápasové letargie nás vyvedla až šance Pavla Doležela, která vznikla po sériích narážeček po ose – Grepl – Pučan – Doležel, kdy posledně jmenovaný tváří v tvář před brankářem zakončoval k tyči, ovšem brankář jeho střelu stačil vyrazit. Hra pokračovala a většina našich střel ze středu zálohy od Pučana, Stříže a Sádlíka končila zblokována na tělech domácí obrany.  Ve 39. minutě ztratil Jirka Stříž balon na naší polovině a z rychlého protiútoku naše obrana nestačila zareagovat. K míči se dostal Miroslav Malíř a z hranice velkého vápna zakončuje přesně do šibenice Vitoulovy brány. Prohráváme 0:1.

V druhé pětačtyřicetiminutovce se obraz hry změnil. Domácí nás trápili kombinační hrou, jež jim přinesla několik slibných šancí. Domácím se kupili rohové a přímé kopy, s nimiž si poradil výbornými zákroky Míra Vitoul. V 56. minutě jsme zahrozili z protiútoku my, když Lukáš Obruča vypíchl domácímu obránci míč, přešel téměř polovinu hřiště a jako na podnose předložil míč Greplovi, který se nemýlil a upravuje stav utkání na 1:1. Do konce utkání se obraz hry nezměnil, domácí neproměňovali svoje šance, díky skvělým zákrokům Vitoula, a kde nebyl Míra, tam byly dobře postavené tyče. V 90. minutě z našeho protiútoku Grepla s Doleželem druhý jmenovaný centroval a jen centimetry Greplovi chyběly k otočení skóre utkání v náš prospěch a definitivnímu potvrzení mistrovské sezony.

Jelikož po utkání jsme se dozvěděli o prohře Rájce Jestřebí s Kobeřicemi a v neděli o prohře Vilémovic s Křenovicemi, je jasné, že letos nám už titul neunikne a můžeme tedy slavit historický úspěch pačlavského fotbalu, jako mistři I.B třídy Jihomoravského kraje.

Poslední domácí zápas mistrovské sezóny sehraje „A“ družstvo v sobotu 9. června proti družstvu Vilémovic. Začátek zápasu je v 16:00 hod., tak přijďte kluky podpořit.

Martin Grepl