Pačlavice "A" - Vilémovice 5:0 (1:0)
Pačlavice „A“ – Vilémovice             5:0 (1:0)

Sezona 2017 – 2018, jaro - 25. kolo 1.B třídy skupiny A, 9. 6. 2018

Sestava: 1 Sypěna Josef, 2 Kroupa Tomáš, 3 Bleša Marek, 7 Vlček David, 4 Knap Petr, 5 Tomáš Sádlík, 9 Špatina Marcel, 6 Pučan Zdeněk, 11 Grepl Martin, 10 Obruča Lukáš (52´ Doležel Pavel), 12 Vincenec Tomáš

Branky: Obruča (obránce vlastní), Grepl, Pučan 2x, Špatina

Rozhodčí: hlavní – Machorek Jakub, 1. asistent – Kropáček Jakub, 2. asistent – Uhlíř Petr

Přiznám se, že jsem očekával mnohem vyrovnanější průběh zápasu. Pačlavice jako jistý vítěz I.B třídy však nepřipustily v posledním utkání před domácím publikem žádné komplikace a potvrdily svou suverenitu. Už v 7. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Pučan a jeho střela jen těsně minula branku. V 18. minutě gólman vyrazil Špatinovu střelu z úhlu a následně i dorážku Obruči. Asi pět minut po osvěžující přestávce hledal přihrávkou Obruča nabíhajícího Grepla, ale obránce si srazil míč do vlastní branky a vedli jsme 1:0. Ve 32. minutě nastřeluje Sádlík z hranice velkého vápna tyč a Obruča z dorážky skóruje, bohužel, gól nebyl pro ofsaid uznán. Před poločasem jsme měli další slibnou šanci, ale gólman hostů včasným vyběhnutím vše zmařil.

Ve 49. minutě vyráží gólman Obručovu střelu z úhlu na roh. Pak přišla úrodná dvojminutovka. Nejprve střídající Doležel předložil Greplovi a ten zvýšil na 2:0. Vzápětí Greplovu střelu zpoza šestnáctky šikovně tečoval do sítě Pučan a upravil tak na 3:0. V 66. minutě vypíchl Doležel obránci míč, ale v přímém souboji s gólmanem neuspěl. O minutu později však po Kroupově centru zvyšuje Špatina na 4:0 a v 69. minutě zase Greplův centr usměrňuje do branky hlavou na 5:0 Pučan. V 73. minutě ještě střílí po Vincencově přihrávce Bleša těsně mimo a deset minut před koncem utkání přichází největší šance hostů. Dobře kopnutou rozhodčím vymyšlenou standardku vyráží Sypěna, dorážka orazítkovala břevno a Vlček odhlavičkoval míč do bezpečí.

Po závěrečném hvizdu propukly oslavy historického úspěchu pačlavského fotbalu, a to vítězství v I.B třídě Jihomoravského kraje. Jak já s oblibou říkám, bylo to zase jednou poetické odpoledne, kdy si hráči i fanoušci přišli na své. Gratuluji hráčům, trenérům a všem lidem kolem fotbalu, kteří se o tuto nevídanou událost jakoukoliv činností zasloužili.

Příští sobotu 16. června zajíždí A mužstvo k poslednímu zápasu do Křenovic. Odjezd je ve 14:45, začátek zápasu v 16:30 hodin.

Broněk Mich