Pačlavice "B" - M. Málkovice 3:3 (0:0)

Sezona 2017 – 2018                                                  Okres Vyškov3. třída skupina A

25. kolo 10. 6. 2018

Pačlavice „B“ – Moravské Málkovice                                                   3:3 (0:0)

Hlavní rozhodčí: Štrajt Jindřich

Sestava domácí:                            31 Dopita Libor

14 Navrátil Marek          3 Hádlík Lukáš               4 Kozák Patrik               2 Kocourek Tomáš

6 Vincenec David         7 Kapounek Zdeněk       5 Veselý Leoš                 8 Božák Jan

10 Grepl Martin              11 Zbořil Miloš

9 Navrátil Luděk, 13 Navrátil Daniel, 15 Dostalík Ondřej, 16 Kuchtík Jan

Branky domácí: 2 Grepl Martin 61´a 63´, 1 Zbořil Miloš 81´

Přihrávky: Navrátil Luděk 61´, Zbořil Miloš 63´a Kapounek Zdeněk 81´

Karty: ŽK Dostalík Ondřej 55´

Souhrn utkání:

První minuty utkání patřily domácím, jako první střela Marka Navrátila ve 3´ jen těsně lízala břevno a tři minuty poté přihrávka Grepla do gólové šance Kapimu, který zamířil jen doprostřed branky. Ve 13´ se vyznamenal Dopita, který vyráží prudkou ránu na rohový kop a znovu zachraňuje od pohromy ve 23´, kdy vyráží ránu umístěnou k tyči a za dvě minuty pak tečovanou střelu náhle měnící směr. Úspěšný byl i hostující brankář, který velmi dobrým čtením hry, včasným vyběhnutím a pádem pod nohy postupně zmařil šance Martina Grepla i Honzy Kuchtíka a kryl i velmi dobře umístěnou střelu Tomáše Kocourka vypálenou volejem. Ke konci poločasu měl hlavní slovo rozhodčí, nejprve ve 38´ udělil hostům ŽK za zakopnutý míč a ve 43´ po nafilmovaném pádu v našem pokutovém území a následném komentáři na jeho adresu i kartu červenou. Celkově herně byl prvý poločas vyrovnaný, víc brankových příležitostí si vytvořili hosté a za bezbrankový stav můžeme děkovat Liboru Dopitovi.

Nástup do druhého poločasu domácí šokoval, když při bránění naprosto propadla levá strana naší obrany a hosté se pohodlně ujímají vedení 0:1. V 55´ na obraně Ondra Dostalík opět nestíhal, zatáhnout musel za záchrannou brzdu a následkem byla ŽK. V prvých deseti minutách druhého poločasu vůbec nebylo znát, že hosté hrají v početním oslabení, naopak opět zasahuje Dopita, který nejprve skákavou střelu jen vyrazil a pak dorážku nadvakrát likvidoval. Obrana to pečlivě sledovala, ale nezasáhla. V 61´ jsme se konečně dočkali, když přihrávku Luďka Navrátila do prostoru penalty bezpečně proměnil Martin Grepl a tentýž hráč za dvě minuty potom proměnil i další šanci po přihrávce Miloše Zbořila a otočil stav utkání na 2:1 v náš prospěch. V64´ dostávají hosté ŽK za faul a po minutě pak opouští jejich hráč pro neshody hřiště a hosté dohrávají o devíti. Další ŽK čekala na Málkovice v 76´ za faul a zdálo se, že režie utkání je pevně v našich rukou, zvlášť když v 81´ kolmici Kapounka proměnil šanci v naši třetí branku Miloš Zbořil. Namísto, abychom zápas takticky dohráli, začínáme kupit chyby, zbytečně vysunujeme obranu, ve které pak nestačíme zdvojovat útočící hráče a jsme pomalejší. Prvý trest přes střed naší obrany přišel již v 83´, samotný Patrik Kozák nemůže stačit na dva útočníky, hosté snižují na 2:3 a dílo zkázy je dokonáno v 89´ po stejné chybě, našem faulu a perfektně zahraném volném přímém kopu, na který Libor Dopita neměl šanci dosáhnout. Stav je 3:3.

Nemám rád nějaká emotivní vyjádření, a proto jsem text psaní tohoto článku nechal až na následující den, ale naše nekázeň, přístup některých hráčů (však si zahrajeme všichni) a reakce těch pár fanoušků co ještě na naše utkání chodí je varující. Nedejme se zmýlit tabulkou, nebýt střídavých startů hráčů A mužstva, Martina Grepla a dalších jsme v této soutěži zralí na sestup. Jediné v zápase pozitivní byl dobrý výkon Libora Dopity a Marka Navrátila.

Poslední zápas sezony sehrajeme v sobotu 16. 6. 2018 od 17.00 hodin na hřišti v Lysovicích.