Křenovice - Pačlavice "A" 2:3 (2:2)

Křenovice – Pačlavice „A“              2:3 (2:2)

Sezona 2017 – 2018, jaro – 26. kolo 1.B třídy skupiny A, 16. 6. 2018

Sestava: 29 Miroslav Vitoul, 2 Kroupa Tomáš, 8 Dostalík Petr, 7 Vlček David, 4 Knap Petr, 5 Tomáš Sádlík, 9 Špatina Marcel, 6 Pučan Zdeněk, 13 Stříž Jiří, 11 Grepl Martin, 10 Obruča Lukáš

Branky: Grepl, Obruča, Vincenec

Asistence: Grepl, Obruča, Pučan

K poslednímu utkání jsme zajížděli na půdu soupeře do Křenovic, kdy už bylo jasné, že příští sezonu budeme kopat I.A třídu Jihomoravského kraje. Našemu soupeři už také „o nic nešlo“, jelikož se ze sestupových vod dostal dvěma výhrami v posledních kolech, a tak se očekával poklidný fotbal před závěrečnými oslavami sezóny.

Na začátku prvního poločasu jsme byli aktivnější. Dařilo se nám kombinovat a u většiny souher byl v koncovce Luke Obruča, který ještě bojoval o post nejlepšího střelce I.B třídy. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Martin Grepl, kdy po krásné uličce Pučana překonal vyběhnuvšího hostujícího brankáře. Vedeme 1:0. Poté jsme mohli našemu soupeři gólově odskočit a to když Marcel Špatina tváří v tvář gólmanovi neprostřelil a to samé se o pár minut později nepovedlo i Lukáši Obručovi. A tak zákonitě přišel trest. Po rohovém kopu domácích Křenovic se hostující hráč dostal k přelétnutému balonu a centroval zpět do ohně, nepovedený centr však zapadal do branky a tak Míra Vitoul vyrazil míč pouze na břevno, po odrazu přímo na nohu křenovickému Küblovi, který už neměl problém vyrovnat do prázdné branky na 1:1. Po vyrovnávací brance se hra poněkud vyrovnala, my jsme měli sice balon víc na kopačkách, ovšem soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Kolem 35. minuty padá před vápnem v souboji jeden na jednoho Luke Obruča. Tentýž hráč se rozhodl zahrát přímý kop, po němž trefil horní spojnici branky. O pár minut později po Pučanově přihrávce utíká Grepl sám na brankáře, místo střely volí přihrávku na Lukáše Obruču, který již neměl problém zakončit do prázdné branky. Těsně před poločasem hosté vyrovnávají. Po akci po levé straně skóruje osamocený Kübl na 2:2 a utíká tak Lukášovi o jeden gól ve hře o krále střelců soutěže.

Po poločase hra upadla, vesměs se hrálo jen na středu hřiště. V 58. minutě střídá Tom Vincenec Marcela Špatinu a po krátké chvíli na hřišti střílí rozhodující gól. Po akci Kroupa-Grepl-Obruča poslední jmenovaný předkládá na hranici šestnáctky míč, který Tomáš Vincenec perfektně trefuje do levé šibenice, podle mě aspirant na nejkrásnější branku sezony. Vedeme 2:3. V 81. minutě Kroupa předkládá balon Greplovi, který křižnou střelou trefuje vzdálenější tyč křenovické branky, míč se odráží na kopačky Zdeni Pučana, který trefuje opačnou tyč, a aby toho nebylo málo, odražený míč jde přímo Sádlíkovi na nohu, který trefuje třetí tyč během 10 vteřin. Do konce zápasu se už téměř nic vážného neudálo a tak v posledním zápase sezony vítězíme 2:3. Sezonu zakončujeme s 57 body a 9ti-bodovým náskokem na Rájec-Jestřebí. Nejlepším střelcem se stal Lukáš Obruča s 20 zářezy na pažbě. Na druhém místě Marcel Špatina se 14 brankami a o třetí pozici se dělí Pučan s Greplem po 9 kusech. Můžeme se pyšnit nejlepší obranou soutěže s pouhými 26 obdrženými brankami a naopak nejlepším útokem, vstřelených branek máme 65.

Martin Grepl