Pačlavice "A" - Dubňany 4:2 (2:1)
Pačlavice „A“ – Dubňany               4:2 (2:1)

Sezona 2018 – 2019, podzim - 4. kolo I.A třídy skupiny B, 26. 8. 2018

Sestava:

29 Vitoul Miroslav, 2 Kroupa Tomáš, 3 Vlček David, 4 Knap Petr, 5 Bleša Marek, 6 Pučan Zdeněk, 7 Tomáš Sádlík, 9 Špatina Marcel, 10 Obruča Lukáš, 11 Grepl Martin, 14 Doležel Pavel (89´ Navrátil Marek)

Náhradníci: 12 Navrátil Marek, 13 Stříž Jiří, 15 Kuchtík Jan, 1 Dopita Libor

Branky: Doležel 2x, Špatina, Grepl

Rozhodčí: hlavní – Novák Pavel, 1. asistent – Malimánek Marek, 2. asistent – Junek Martin

Vstup do zápasu jsme měli impozantní. Už ve 2. minutě po kolmici Pučana otevřel Doležel skóre zápasu – 1:0. O minutu později mohl Pavel Doležel skórovat podruhé, když vystihl rozehrávku obránců, ale jeho střelu pod břevno dokázal gólman vyrazit. V těchto fázích utkání se hrálo ve svižném tempu a Pačlavice měly zhruba do dvacáté minuty mírně navrch. Ve 14. minutě po dlouhém výkopu Vitoula přehlavičkoval Doležel špatně vyběhnuvšího gólmana a vedli jsme 2:0. Zhruba kolem zmiňované dvacáté minuty měli hosté tři dobré příležitosti. První střela z rohu malého vápna lízla břevno naší branky, vzápětí Mira Vitoul bravurně vyrazil tvrdou polovysokou střelu k levé tyči a do třetice po standardním kopu hlavičkující hráč jen těsně minul naši svatyni. Ve 23. minutě se v té chvíli už mnohem aktivnější hosté dočkali snížení na 2:1. Útočící hráč se na pravé straně zbavil zasekávačkou našeho obránce a nechytatelně zakroutil střelu přesně do protilehlé šibenice.

Pět minut po zahájení druhého poločasu vyrovnaly Dubňany na 2:2. Pak přišly šance na obou stranách, ale až do 70. minuty, kdy střela hostů orazítkovala břevno Vitoulovy branky, nás soupeř přehrával rychlostně, fyzicky i kombinačně. Poté přišlo naše probuzení. Začali jsme lépe kombinovat a konečně udrželi míč na našich kopačkách. V 79. minutě zahrál Grepl roh na Obruču, jehož přetažený centr poslal Špatina tvrdým volejem do sítě – 3:2. Dvě šance měl pak Grepl. Tu druhou přetavil v 90. minutě po nezištné přihrávce Obruči v náš čtvrtý gól – 4:2. V nastavení byli hosté ještě velmi nebezpeční, ale první vítězství v I.A třídě jsme si už nenechali vzít.

Příští neděli 2. září zajíždí naše „áčko“ k derby do Vyškova. Odjezd autobusu je v 15 hodin, utkání začíná v 16:30 hodin.

Broněk Mich